Welke kosten t.b.v. stopcontact aarden t.b.v. zeeaquarium?
Ik wil een zeeaquarium gaan starten, maar het te gebruiken stopcontact is niet geaard. Wat zijn de kosten om dit te laten aarden? De afstand tot dichtsbijzijnde plafonddoos is ca. 3 mtr. Moet hiervoor ook de zekering vervangen/verhoogd worden, aangezien er nogal wat apparatuur op komt?
3 Antwoorden
Antwoord van bedrijf dat niet langer actief is
Beste Jos,
Om maar gelijk antwoord te geven op jouw vraag; als de plafond doos geaard is, kan van daaruit het stopcontact worden geaard.
indien er in de plafond doos geen aarde aanwezig is, zal er vanuit de meterkast een nieuwe draad getrokken dienen te worden.
De zekering kan niet in alle gevallen worden verzwaard. Dit ligt aan de hoofd zekering en/of aardlekschakelaar.
hoeveel wattage van het zee aquarium komt er bij en hoeveel watt zit er nu op de groep
(optelsom aanwezige apparaten en verlichting)?
Voor verdere info, wil ik graag een vrijblijvende afspraak maken om de situatie nader te bekijken.
Met vriendelijke groet,
Plus Min Elektro,
Roger Jeurninck
Antwoord van Jos Ritzen
Hallo Roger,
Wat er bij komt (tenminste waar ik mee wil beginnen) voor het aquarium is:
1. LED verlichting: 120W
2. Eiwitafschuimer: 9W
3. Opvoerpomp: 65W
4. 2x stromingspomp: 2x7W
5. Verwarming: 200W
Valt eigenlijk nogal mee nu ik alles op een rijtje zet, of niet?
Het zijn aardlekschakelaars, maar wat er nu op de groep zit weet ik niet (weet niet eens op welke aardlekschakelaar het is)!
Ik denk de tv, blueray speler, ziggo router, en wat lampen, maar nogmaals dat gok ik.
Ik heb in de plafond doos gekeken en er zitten nu al 4 aarddraden in zo'n verbindingsstukje. Geen idee waarvan (hoewel, 1 is van de plafondlamp welke bij de doos zit.
Ik weet zo niet hoever nunhem hier vandaan is, anders lijkt het me inderdaad het beste om een vrijblijvende afspraak te maken.
Mocht het toch alleen maar een aarddraad trekken zijn, dan kan dat wat mij betreft dan direct gedaan worden (tenminste indien mogelijk en als de prijs redelijk is).
Met vriendelijke groet,
Jos Ritzen
Antwoord van bedrijf dat niet langer actief is
Hallo Jos,
opmakend uit jouw reactie zijn er geen energieverslindende apparaten aanwezig op de eindgroep.
Als je zo vriendelijke wilt zijn een mail te sturen naar info@plusminelektro.nl met uw adres en telefoonnummer, dan neem ik contact met u op voor een afspraak.
met vriendelijke groet,
Roger Jeurninck